Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Natallia Pazniak na konferencji naukowej

Natallia Pazniak na konferencji naukowej

Nie po raz pierwszy Koło Naukowo-Artystyczne Studentów Polonistów w Collegium Polonicum deleguje studentów fpjo na konferencje naukowe; z powodzeniem występowali na nich wcześniej Elena Zakharova, Alena Varaksa, Eugen Mishchenko, Mihran Hakobyan, Kseniia Torskaya, Nikita Kamenev i Volha Pushkarova (może o kimś zapomnieliśmy – ?). Jednak PIERWSZY RAZ studentka fpjo wzięła udział w konferencji o takiej randze. Była to organizowana w dniach 7-10.05.2017 r. w pałacu w Będlewie V Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Kultura Komunikacji Językowej, tym razem pod hasłem Kultura Komunikacji Potocznej. PANI NATALIIA PAZNIAK rozpoczęła drogę naukową na Białorusi, a w Polsce jest dopiero od października 2016 r., studiuje na 1 roku fpjo.
 
Natallia Pazniak o konferencji:
 
Dla mnie osobiście było to ważne doświadczenie, bo po raz pierwszy wygłosiłam referat w Polsce. To było ekscytujące i również bardzo interesujące. W wystąpieniu mówiłam o współczesnym języku białoruskim, jego perspektywie w dzisiejszym świecie. Swoje badania  przeprowadziłam na materiale współczesnej białoruskiej poezji. Udało mi się pokazać, jak jej język zmienia się pod wpływem innych przestrzeni kulturowych. Szczególną uwagę zwróciłam  na wpływ języka polskiego i języka rosyjskiego na współczesny białoruski język literacki.
Podczas trzech dni konferencji udało mi się nawiązać kontakty z wieloma polskimi naukowcami, zaznajomić się z głównymi trendami w słowiańskich i polskich badaniach nad funkcjonowaniem języka potocznego. Mogłam również zastanowić się, co to jest kultura komunikacyjna współczesnego języka, jak się ona zmieniła w ciągu ostatniej dekady, co stanowi język komunikacji w mediach i Internecie.
Uważam, że uczestnictwo w takiej konferencji umożliwia w przyszłości lepiej ocenić swój potencjał naukowy, pomaga zorientować się w dziedzinie nauki i, oczywiście, przynosi radość i zadowolenie.

Nataliia Pazniak

Poniżej: Nataliia Pazniak w bibliotece CP (fot. Diana Bylyna) oraz jej impresje fotograficzne z Będlewa.


 

Maj 10, 2017
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key