office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Wizyta filologii polskiej jako obcej w Poznaniu

2IMG_16246 listopada 2014 roku był dniem bardzo ciekawym dla studentów filologii polskiej jako obcej. Tego dnia odbywał się w Collegium Maius w Poznaniu Wydziałowy Dzień Kół Naukowych. Studenci naszego kierunku – a nawet jedna absolwentka – wraz z panią Agnieszką Zgrzywą opowiadali o działaniach Koła Naukowo-Artystycznego Polonistów Obcokrajowców w Collegium Polonicum. Odwiedzający nasze stoisko mogli skupić uwagę na plakatach z różnych naszych przedsięwzięć i poczęstować się tortem tuwimowskim z kartkami zaprojektowanymi przez Marię Kapchynską, Irinę Kozyr, Alenę Varaksę, Aleksandrę Shelkowską, i Ihara Hancharuka. Pokazaliśmy także tłumaczenia wierszy, nasze gazetowe kolaże oraz filmy nakręcone w ciągu 7 lat istnienia naszego ambitnego kierunku. Wśród licznych i ciekawych stoisk Kół Naukowych nasze niewątpliwie było najbardziej kolorowe, różnorodne, najjaskrawsze!


IMG_1726

Collegium Maius był to dopiero pierwszy punkt wycieczki. Następnie czekała na nas Biblioteka Raczyńskich z gorącą herbatą oraz Muzeum Narodowe. Po godzinnym oprowadzaniu po Muzeum i opowieści na temat niektórych obrazów (w tym Witkacego, znanego nam pisarza), studenci mieli czas na obejrzenie pozostałych dzieł, a także chwilkę na obiad, który zjedliśmy na legendarnej uniwersyteckiej stołówce pani Królskiej w Collegium Historicum.

IMG_1683Finałowym wydarzeniem tego dnia był spektakl Mister Barańczak w Tetrze Nowym. O biografii i talencie bohatera tego spektaklu dowiedzieliśmy się już co nieco z prelekcji podczas jazdy autobusem, dr Aga Zgrzywa opowiadała nam o wierszach tego autora, jego zabawach słowami i przekładach. Mogliśmy porównać różne fragmenty tłumaczeń Hamleta, by zastanowić się, czym wyróżnia się tłumaczenie Barańczaka na tle innych. Sam spektakl w Teatrze Nowym okazał się trudny do ogarnięcia przez nas – obcokrajowców, ale dla Polaków na pewno jest ciekawy ze względu na biografię pisarza oraz na interesujące gry językowe i tłumaczeniowe.

IMG_1692

 

W taki sposób przez jeden dzień zdążyliśmy zaprezentować nasze poczynania na Wydziałowym Dniu Kół Naukowych, nauczyć się czegoś nowego oraz miło spędzić czas w Muzeum Narodowym i na spektaklu o Barańczaku.

Autor tekstu: Alina Ivanova


Zobacz wszystkie zdjęcia
Grudzień 1, 2014
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key