office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Klub miłośników literatury rosyjskiej

Klub Miłośników i Tłumaczy Literatury Rosyjskiej działa pod opieką Koła Polonistów. Powstał z inicjatywy Nikity Kameneva z Kaliningradu. Nikita jest wielkim wielbicielem i znawcą rosyjskiej literatury, dlatego już na pierwszym roku studiów w Collegium Polonicum chciał podzielić się swoją pasją ze wszystkimi chętnymi.

4

Na następnych spotkaniach planujemy rozmawiać o poszczególnych epokach w literaturze rosyjskiej; zaczynamy od poezji XVIII wieku.Na pierwszych spotkaniach Nikita opowiedział nam o kierunkach w rosyjskiej literaturze, przypomnieliśmy sobie
najważniejszych autorów i przeczytaliśmy kilka utworów poetyckich. Na razie spotkania przypominały zatem wykłady z historii literatury rosyjskiej, bo Nikita na naszą prośbę zgodził się uporządkować naszą wiedzę ogólną o literaturze rosyjskiej.

 

 „Spotkania są bardzo interesujące. Nikita potrafi znaleźć ciekawe informacje i podawać je w taki sposób, że przez trzy  godziny nie nudzimy się. Jeszcze mogę powiedzieć, że podstawowa wiedza o literaturze rosyjskiej pomaga mi w rozumieniu historii i sztuki nie tylko rosyjskiej, ale i polskiej,  a nawet ogólnoeuropejskiej. Taka wiedza umożliwia porównania oraz analizy, które są bardzo korzystne w życiu człowieka wykształconego. Wielkie dzięki Nikicie!”

Anna Szczur, studentka pierwszego roku FPJO

1W planach Klubu mamy rozszerzenie przeglądu literatury od rosyjskiej do rosyjskojęzycznej, bo taka literatura jest pisana w wielu państwach poza Rosją.

Każdy uczestnik może przyczynić się do tworzenia  spotkań tego klubu, proponując do interpretacji swój ulubiony utwór lub do omówienia ciekawe zjawisko w literaturze.

2

Spotkania odbywają się w języku rosyjskim, więc to jest dobra okazja dla chętnych, by poćwiczyć znajomość języka rosyjskiego. A dla studentów FPJO wiedza z literatury rosyjskiej niewątpliwie przyda się także przy uczeniu się literatury polskiej, a także w przyszłej pracy.

Zachęcamy – przybywajcie na spotkania Klubu!

Informacja o następnych spotkaniach pojawi się na naszej stronie Facebook

Kwiecień 8, 2014
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key