office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Wystawa fotograficzna „Nastroje”

16 stycznia w Collegium Polonicum została otwarta kolejna studencka wystawa fotograficzna. Tytuł obecnej wystawy to „Nastroje”. Studenci filologii polskiej jako obcej i filologii germańskiej przedstawili na niej swoje interpretacje tego hasła.

To nie jest pierwsza wystawa fotograficzna w Collegium Polonicum, już po raz kolejny w tym samym holu uczelni studenci pod kierunkiem mgr Agnieszki Skwarek realizują swoje aspiracje fotograficzne. Tym razem autorami zdjęć są: Mariia Kapchynska, Alina Ivanova, Joanna Trzaskowska, Julia Stelniec, Maxim Bayok, Ihar Hancharuk, Alexander Bardanov, Alena Varaksa. Zdjęcia z wernisażu wystawy: 

Co przygotowali nasi uczestnicy tym razem? Cóż, hasło „nastroje” pozwala rozwinąć wyobraźnię,
więc efekt okazał się zróżnicowany. Mamy krajobrazy, portrety, obrazy abstrakcyjne i kolaże. Są tu widoki Sankt Petersburga, wprowadzające w nastrój melancholii i rozmyślania, wesoło rozmawiających ludzi, których podpatrzyła autorka na bazarze w Pizzie, różnorodne krajobrazy – od gór Hiszpanii do żytniego pola.

Zobaczymy tu minimalistyczne i symboliczne zdjęcia. Na zdjęciu “Lights on/lights off” latarnie-bliźniaczki podzielone płotem patrzą w różnych kierunkach – jedna z włączoną żarówką, a druga bez światła. Jakie skojarzenia przyjdą do głowy odwiedzającemu wystawę? Zdjęcie zatytułowane „Księżyc” wygląda jak rysunek abstrakcjonisty. Trudno powiedzieć, czy księżyc z tytułu zdjęcia ma coś wspólnego z rzeczywistym satelitą Ziemi, czy też jest to tylko metafora autorki. Tuż obok znajduje się portret młodego człowieka, który pali papierosa pod zegarem, zagubiony w swoich przeżyciach. O czym on myśli? Dokąd jedzie? A może skądś wraca?

Niektórzy autorzy przedstawili kompozycje składające się z kilku zdjęć. Jeden z przykładów to ilustracja cytatu Ray’a Bradbury: „Bo tylko młodzi mogą widzieć przyszłość, tylko starzy przeszłość, a ci, którzy są pomiędzy są tak zajęci, że nie widzą nic”. Trzy zdjęcia o różnych nastrojach i z różnych miejsc tworzą ten tryptyk. Filologiczną interpretację tematu wystawy przedstawiają zdjęcia z kompozycji “Jedna – Nas dwoje – Nas troje”. Czasem zdjęcia na pierwszy rzut oka oczywiste kryją w sobie zupełnie inny sens. Tak jest w przypadku chłopczyka, który krzyczy z jednego ze zdjęć. Wydaje się, że jest on zachwycony, wolny, stoi w polu i krzyczy na cały świat. Ale tytuł zdjęcia – “W górach #dzieciństwo #Krym #nuda” odkrywa inną perspektywę i buduje nową historię. Wystawa: 

Oczywiście jest to tylko moje prywatne odczytanie wystawy. Jestem pewna, że każdy gość po swojemu zinterpretuje pokazane na niej prace. Ale nastroje są po to, żeby wyrażać indywidualne odczucia, w każdej głowie wywołują inne skojarzenia, rodzą nową rzeczywistość. Zapraszam więc wszystkich na wystawę, którą będzie można obejrzeć w Collegium Polonicum w Słubicach do 19 lutego 2014r.

Styczeń 18, 2014
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key