office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Julia Golovko o lecie w USA. Szukam siebie.

JG ikona

Block Island – malutka wyspa w Stanach Zjednoczonych, która zmieniła mój światopogląd. Zawsze marzyłam o Ameryce. Bardzo mi się podobają ludzie, ich język, styl życia. Uwielbiam podróżować, zawsze mnie pociąga coś nowego. Każdy wie, że dostać wizę do Stanów nie jest tak łatwo. Musiałam zbierać dużo papierów, znaleźć pracodawcę, odbyłam parę rozmów kwalifikacyjnych. To wszystko zajmuje dużo czasu, wymaga sił i pieniędzy. Nie było to jednak dla mnie ważne, bo naprawdę chciałam wyjechać. W końcu to mi się udało. Po chwili radości nastąpiła chwila paniki! Jechałam sama do Nowego Jorku, nie mając przy sobie wielu pieniędzy, żadnego noclegu i pojęcia gdzie mam dalej jechać. Już po kontroli paszportowej, która trwała parę godzin, pomyślałam, że jestem prawie nieprzytomna. Spędziłam w drodze 3 dni i nie pamiętam, kiedy po raz ostatni spałam, bo przez nerwy nie mogłam zasnąć nawet w samolocie. Zrozumiałam, że koniecznie muszę znaleźć nocleg, żeby się zregenerować. Teraz mogę powiedzieć, że taki wyjazd naprawdę pomaga studentom dojrzeć, dorosnąć, bo trzeba uważać na wszystko i zadbać o siebie samemu. Wyszłam z lotniska w nocy, sama, zmęczona i przerażona. To nie była Ameryka z moich marzeń.

Od razu zaczęli do mnie podchodzić bezdomni i taksówkarze, którzy chcieli zarobić. Cały czas mówiłam tylko „No, thank you”. W końcu jestem grzeczna.

Zaczęłam szukać hotelu. Podeszłam do recepcjonistki i zapytałam o cenę za pokój na jedną noc. Kiedy się dowiedziałam, że mam na to wydać prawie dwieście dolarów, byłam pewna, że mogę znaleźć coś za mniejsze pieniądze. Postanowiłam przejść się i poszukać innego hotelu, ale nie znalazłam. Pomyślałam, że nie będę się męczyć i wezmę jednak ten drogi pokój. Wracam więc do tej dziewczyny i ona od razu pyta, ile ja mam lat. Hm… 19 – odpowiadam ja. Przykro mi, mówi ona, ale nie możesz wynająć pokoju, jeżeli nie masz 21 lat. Byłam w szoku! Nie miałam zielonego pojęcia, co mam robić i gdzie mam pójść. Spytałam się recepcjonistki o radę. Powiedziała, że mogę wynająć pokój w motelu albo pokój w mieszkaniu. Poczułam się lepiej, no dobrze, wygląda na to, że przynamniej nie będę nocować na ulicy.

Dalej wszystko poszło nieźle. W końcu dostałam się na tę wyspę, Block Island. Zachciało mi się płakać, kiedy ją zobaczyłam. Jest malutka. Na statku było tylko parę osób. Uwielbiam duże miasta i sama myśl o tym, że ja mam w tym miejscu spędzić całe lato, najpiękniejszą porę roku, była dla mnie katastrofą! Gdybym wtedy wiedziała, że tak bardzo polubię to miejsce, tak bym się nie przejmowała.

Pracowałam w supermarkecie jako kasjerka. Musiałam się nauczyć wielu rzeczy. Pracowałam z pieniędzmi i trzeba było cały czas być skupionym i uważać, żeby się nie pomylić, rozmawiać z klientami, odpowiadać na telefon i ogłaszać komunikaty, używając zestawu głośnomówiącego. To nie było takie łatwe, bo tam nie było krzeseł i trzeba było stać tam przez 10 godzin cały czas na nogach. Na początku byłam bardzo zmęczona, ale potem się przyzwyczaiłam.

Lubię Amerykanów, dlatego że są prości, zawsze się uśmiechają i są bardzo pozytywni. Przynajmniej większość. Każdy swój wolny dzień spędzałam na plaży i zwiedziłam całą wyspę. Mieliśmy fajne imprezy na plaży z ogniskiem. Zaczęłam biegać. Nie siedziałam przy laptopie całego czasu. Używałam tylko skype’a, żeby pogadać z najbliższymi. Każdy z moich nowych przyjaciół gotował swoje narodowe, tradycyjne jedzenie, co tydzień robiliśmy BBQ. Dużo muzyki, rozmów, śmiechu, nowych znajomości, pięknej natury i świeżego powietrza… Będę pamiętać to miejsce choćby tylko przez to, że byłam tam szczęśliwa. Gdziekolwiek człowiek by się nie znalazł, zawsze może zrobić tak, żeby czuć się tam dobrze. Można być samotnym i nieszczęśliwym nawet w Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie. Sami budujemy swoje życie.

JG 14Nie wiem, czym chcę się zajmować w przyszłości, ale wiem na pewno, czego nie chcę dla siebie. Te trzy miesiące minęły jak jeden dzień. Fajnie się bawiłam. Zrozumiałam, że nie chcę spędzać całego dnia w pracy, której nie lubię. Chcę się zajmować tym, co naprawdę mi się podoba. Życie jest piękne! Nigdy nie wiesz, co się stanie za rok. Spotkałam bardzo dużo nowych ciekawych ludzi, mających różne podejście do życia, zobaczyłam też inne niż dotąd rozwiązania niektórych sytuacji. Problemy się zdarzają, ale to nie znaczy, że trzeba cały czas się nimi przejmować. Nie chcę narzekać! Jeśli coś się nie podoba, trzeba to zmienić! Nie można siedzieć na miejscu, bo czas płynie bardzo szybko. Tracimy najdroższe rzeczy z tego, co mamy. Kupić można wszystko oprócz miłości, zdrowia i czasu. Musimy to szanować!

Koniec. Skończyło się. Piszę to wszystko teraz płynąc statkiem wśród oceanu. Myśli się plączą w mojej głowie. To było moje najlepsze w życiu lato. Pięknie spędziłam czas. To miejsce zmieniło mnie i mój światopogląd o 180 stopni. Każdy, kogo tu spotkałam, czegoś mnie nauczył. To był znak. Musiałam przyjechać dokładnie tu, dokładnie teraz, spotkać tych konkretnych ludzi. Tak musiało być. Uwielbiam życie za to!

Julia Golovko, studentka III roku FPJO

Grudzień 30, 2013
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key