office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiach, ale baliście się zapytać…

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiach, ale baliście się zapytać...

Gratulujemy studentom I roku FPJO rozpoczęcia studiów. Cieszymy się bardzo, że przyjechaliście do Słubic, tu na Was czeka wiele interesujących, pasjonujących i porywających rzeczy! Wiemy jednak, że pierwsze miesiące nauki są trudne, a oddalenie od domu i dopasowanie się do nowego miejsca stresujące, dlatego postanowiliśmy dać Wam kilka rad, byś mogli lepiej poradzić sobie ze stresem.

Akademiki: szczęsliwe życie lub przetrwanie?

Akademiki w Słubicach są naprawdę najlepsze w Polsce. Tutaj są takie warunki jak nigdzie na całym świecie. Jeżeli mieszkasz w „Arkadii” albo w „Sapientii”, to masz do dyspozycji własną łazienkę i wspólną z sąsiadami duzą kuchnię.

zycie studenckie 03

***
W każdym akademiku znajdują się pralnie. Gdy zdarzy się, że wszystkie pralki są zajęte i Pani na portierni nie ma żetonów ani pragnienia te żetony zebrać, idź po żeton o 4 godzinie w poniedziałek. Wtedy Pani na portierni chętnie wyda Ci żeton od pralki.

***
Często się zdarza w akademiku, że sąsiedzi są hałaśliwi, lubią słuchać głośno muzyki i nie dają Ci zasnąć. Taka sytuacja jest bardzo stresująca. Kup sobie mocne głośniki i włączaj je w tym momencie, gdy sąsiedzi już idą spać.

***
Na terenie akademików jest piękne miejsce „Hof”, gdzie zawsze można robić grilla, śpiewać piosenki, robić imprezy.

***
Pamiętaj, że impreza jest udana nie tylko wtedy kiedy wypijesz za dużo alkoholu i nie będziesz pamiętać w ogóle nic, ale również wtedy, gdy dobrze spędzisz czas.

***
Spotkanie z kolegami na herbatę – to obowiązkowa reguła życia w akademikach. Tylko nie przesadzaj. Kilka razy w tygodniu wystarczy.

zycie studenckie 04

***
Gdy się  nudzi, to idź zagraj z Maksem (taki piękny pies przy portiernie w akademikach) piłeczką do tenisa. Albo zaproś pana konserwatora z Juventy, żeby zamienił żarówkę w pokoju. Z nim też zawsze możesz porozmawiać.

***
Jeśli chcesz świętować dzień urodzin, lecz brak miejsca na urządzenie imprezy, wtedy możesz poprosić w administracji akademików kluczyki od „Małego Witka”. Tam wystarcza miejsca na 50 osób.

Pierwsze kontakty z Polakami – nic cudownego!

W każdym obcym kraju jest własna mentalność i zasady postępowania, związane z kulturowymi i historycznymi cechami. Należy jednak pamiętać, że jesteś gościem, i im właściwiej i taktowniej odnosisz się do innych, tym bardziej przyjazne dla Ciebie będą ich względy.

***zycie studenckie 10

Jeśli po Twoim przyjeździe ustalono, że będziesz musiała/musiał mieszkać z Polakiem/Polką, nie trzeba się przejmować i przeprowadzać się gdzie indziej. Dlatego że to bardzo dobre dla Ciebie, dla Twojej praktyki w języku polskim.

***
Trzeba zrozumieć, że w Twoim środowisku wszyscy są nastawieni pozytywnie, nikt nie będzie śmiać się i żartować z Ciebie, jeśli powiesz coś błędnie lub postawisz, Twoim zdaniem, głupie pytanie.

Wykładowcy są ludźmi.

Na uniwersytecie studiuje się bardzo dobrze. Wykładowcy są cierpliwi, jeśli czegoś nie rozumiesz. Będą wtedy Ci wszystko powoli tłumaczyć, aż zrozumiesz. Na zajęciach są fajne tematy – wszystko związane z językiem polskim.

***
zycie studenckie 09

Często się zdarza, że obudziłeś się i musisz iść rano na zajęcia. To jest typowa stresująca sytuacja dla studentów. Gdy nie masz egzaminu – śpi dalej. Dobry wykładowca rozumie studentów i nie obrazi się. Gdy zapomniłeś przyjść na egzamin – nie denerwuj się. Zawsze można przyjść na poprawkę lub wnioskować do dziekana o egzamin komisyjny.

***
Nie krzycz na wykładowcę! Nawet jeżeli pan Jan zażartuje z Ciebie i koledzy będą się śmiali, będziesz pamiętać te polskie słowa dokładnie.

***
Jeśli masz test z polskiego u pana Jana, to nie trzeba przejmować się. Lepiej oczywiście regularnie przygotowywać się i nie chorować, ale jeśli nie zaliczyłaś/zaliczyłeś testu, to nie jest nieszczęście. Wtedy na końcu semestru będzie „test testów”.

zycie studenckie 11

***
Najważniejszym jest to, że trzeba robić wszystko na czas. Nie słuchaj tych, którzy mówią, że nie jest obowiązkowe wysyłanie dla pana Jana zadań domowych. Może to nie jest obowiązkowe i nic się nie stanie, jeżeli zrobisz zadanie domowe po teście, ale pod koniec roku utopisz się w swoich pracach.

***
A to jest bardzo dobry online tłumacz polsko-rosyjski – http://translate.meta.ua. Korzystaj z niego dla sprawdzenia poprawności zadań domowych, a nie dla ich pisania!

***
Na zajęciach z panem Chojnowskim uważnie słuchaj pytania, które pan stawia w trakcie zajęć, bo potem zobaczysz te pytania na teście.

***
Zawsze pamiętaj, że na uczelni każdy nauczyciel wie, że jesteś studentem pierwszego roku i oprócz tego cudzoziemcem. Nikt nie będzie prosić o niemożliwe.

Uczenie się języków obcych: niemożliwe nie istnieje!

Najważniejsze jest nie to, na jakim poziomie znasz język polski, ale jak rozmawiasz. Jeśli będziesz zamknięty w sobie, to taki będzie postęp w nauczeniu się języka polskiego.

***
Postaraj się spędzać więcej czasu w środowisku, w którym komunikacja odbywa się w języku polskim. Język polski już po kilku tygodniach będzie nie taki straszny, po kilku miesiącach – prawie rodzinny.

zycie studenckie 02

***
Od pierwszych zajęć próbuj używać nowe słowa w praktyce. Na przykład możesz porozmawiać z Polakami w akademiku na różne tematy – domowe i związane z własnymi zainteresowaniami.

***
Nie zapominaj, aby pójść do biblioteki. Im więcej będziesz czytał książek w języku polskim, tym więcej słów poznasz. To znaczy, że będzie Ci łatwiej wyrazić swoje myśli.

***
Słuchaj książki audio i oglądaj filmy w języku polskim, co pomaga szybciej i łatwiej odbierać na komunikaty na żywo. Do pobierania plików korzystaj z http://chomikuj.pl.

***
Wśród osób uczających się języków obcych (wybór nie ogranicza się do języka polskiego i niemieckiego) powszechny jest tzw. system tandem-partnerstwa, którego zasada jest taka: dwóch native-speakerów uczy się nawzajem w dowolnej formie (mogą to być zajęcia w bibliotece z podręcznikami, wspólnie pójście na jakieś wydarzenie kulturalne albo obiady w stołówce studenckiej – jak komu się podoba). Żeby znaleźć tandem-partnera, po prostu trzeba wypełnić formularz na Uniwersytecie Viadrina. Zainteresowana osoba skontaktuje się z Tobą drogą mailową. Często na jedno ogłoszenie odzywa się kilku chętnych i wtedy możesz uczyć się nie tylko jednego języka, lecz kilku, w ciekawym międzynarodowym towarzystwie.

Wałka ze stresem: tylko naprzód, po wycięstwo!

Przyczyną stresu może być obcy kraj i język, nowi ludzie w Twoim życiu, nowy uniwersytet, testy i egzaminy. Inną przyczyną stresu jest tęsknota za rodziną, przyjaciółmi i domem. To jest naprawdę trudne, długo nie widzieć rodziny. Lepiej jest rozmawiać jak najczęściej z rodziną i przyjaciółmi przez Skype o swoim życiu, wysyłać zdjęcia, otrzymywać wiadomości z domu.zycie studenckie 12

***
Rozpoczęcie studiów i pierwsze lekcje zawsze wywołują stres, przeciw któremu Ci pomogą gimnastyka poranna, prysznic kontrastowy i tonizująca herbata ziołowa dla poprawienia humoru na cały dzień. Jeśli pozwala pogoda, to przy pierwszej okazji spędzaj czas na świeżym powietrzu, bo to pomoże dostarczyć organizmowi tlenu i zrelaksować się. Wśród studentów bardzo popularnym miejscem na spacer jest promenada wzdłuż Odry, jak również Lennepark, Ziegenwerder i Kleistpark we Frankfurcie.

***
Większość ludzi kiedy wpada w stres, szuka miejsca gdzie nie ma ludzi, gdzie jest cisza, ale w ten sposób tylko bardziej wchodzą w stres. Żeby szybciej wyjść ze stresu, może pójdź do klubu, potańcz na jakiejś imprezie z przyjaciółmi. Czasami można wypić alkohol. Słuchaj łagodnej muzyki i oglądaj komedie z happy endem. Czekolada jest również doskonałym asystentem!!! Zapis się na kurs masażu anty-stresowego. Bardzo pomaga oddech w następny sposób: twój oddech powinien być dwa razy dłuższy niż wdychanie (lub też Twój oddech powinien być pół długość wydechu). Oznacza to, że podczas wdechu powinno się liczyć do 4, a podczas wydechu do 8 (lub wdech i wydech do 8 a 16). Spróbuj oddychać i policzyć powoli. To bardzo dobrze pomaga.

zycie studenckie 08

***
Zajmij się lub sportem, lub seksem. Od dawna to są dwa mocne lekarstwa na stres. Do innych sposobów można zaliczyć czekoladę, ulubioną muzykę, wesołe filmy, obcowanie z innymi studentami. Kategorycznie nie oglądaj telewizji. Na świecie jest wiele złych wiadomości, więc nie musisz się o nich dowiadywać akurat podczas stresu adaptacyjnego.

***
Główny sposób, by nie rozczarować się studiami i walczyć ze smutkiem – to aktywność każdego dnia: warto uczęszczać na fakultety i warsztaty, brać udział w pozalekcyjnych zajęciach i studenckich imprezach, wykazać inicjatywę. Bądź zaangażowany w życie fakultetu i Collegium Polonicum.

***
Jeśli masz pomysły, nie milcz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto doceni i pomoże.

Robimy to, co lubimy!

Słubice mają piękną przyrodę i czyste, świeże powietrze, ponieważ nie znajduje się tutaj żaden zakład przemysłowy. Jest to miasto przytulne, czyste, ciche i piękne.
zycie studenckie 07
***
W weekend można pojechać do Berlina albo zobaczyć piękne miasta Polski.
***
Każde miasto w Polsce oddycha historią, jednocześnie zachowując swoją unikalność.
***
Mamy w Słubicach: PKS, PKP i Busy. Pozkład jazdy i połączenie możesz sprawdzić na takich stronach internetowych, jak -http://www.e-podroznik.pl; http://www.biletyautokarowe.org.pl.
***
Jeśli chcesz pójść do Frankfurtu, to lepiej nigdy nie zapomnij zabrać ze sobą paszportu. Oczywiście, policja rzadko dyżuruje, ale jeśli Cię złapie, a nie będziesz miała/miał paszportu, to będą problemy. To niedobrze!

***
Dla wszystkich, którzy są zainteresowany sportem, na terenie akademików jest bezpłatna siłownia. Znajduje się tam również kort do tenisa, na którym można spędzać czas po zajęciach.

***
Jeśli bardzo lubisz pływać, to chodź na basen w Frankfurcie przy ulicy Weiher 3. Sprawia Ci radość jazda konna? Niedaleko Słubic znajduje się stadnina, gdzie możesz wypożyczyć konia i pojeździć na nim.

***
Dla milośników filmów polecamy kino w Słubicach (w SMOKu) albo we Frankfurcie (Große Scharrnstraße 68).

Studencki koszyk spożywczy

Teraz kilka słów o jedzeniu. W Słubicach jest bazar, który mieści się obok sklepu „Lidl”. Znajduje się tam jadłodajnia, gdzie można zjeść kilka smacznych dań, jak „ziemniaki smażone”, „żurek”. O tym żurku u nas krążą legendy! Naprawdę jest smaczny! Jedzenia na bazarze są tanie, a jeśli mówisz po polsku i jesteś studentem, to możesz dostać zniżkę.

zycie studenckie 13

***
Sklepy w Słubicach nie pracują już od godziny 21. Sytuacja ta jest bardzo stresująca dla osób z innych krajów, gdzie jest dużo sklepów całodobowych. Nie denerwuj się, bo sklep nocny znajduje się niedaleko akademika i jest otwarty od godziny 21 do rana. Nie kupisz tam kiełbasy lub mleka, ale piwo, wódka oraz papierosy są zawsze w asortymencie.

Jeśli jest Ci smutno albo się złościsz lub czegoś boisz, zjedz bardzo dobre lody z Lidla.

***
Oprócz tego polecamy smaczny grzaniec w Douanie, a w Europa pizze można zjeść superowę pastę czy pizzę.

 

 

Z najlepszymi życzeniami,

zawsze otwarci i pomocni studenci II roku FPJO (2012)

 

Listopad 22, 2013
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key