office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

Rzeźbiarz i filolog

Mihran

Do Słubic Mihran Hakobyan przyjechał z Armenii, gdzie przed tym skończył Państwową Akademię Sztuk Pięknych w Erywaniu (“jedna z najlepszych akademii na świecie, jeśli chodzi o dobre tradycji i poziom wykładowców” – jak mówi Mihran) z wyróżnieniem.

Jak dowiedziałeś się o Collegium Polonicum i dlaczego zdecydowałeś się na to, żeby przyjechać tu?

O CP dowiedziałem się podczas mojego poprzedniego przebywania w Polsce. Żeby studiować w Słubicach, miałem wielu powodów. Ale najbardziej fascynowało mnie to, że miasto znajduje się na pograniczu. Wcześniej nawet nie mogłem sobie wyobrazić czegoś takiego, że można, spacerując, iść do innego kraju. Ale w Słubicach to się dzieje codziennie. Taka możliwość bardziej robi wrażenie na nas, cudzoziemcach niż na miejscowych, dla których pogranicze jest rutyną. Pewnie oni mogliby z tego korzystać bardziej skutecznie.

Co Ci daje studiowanie w Collegium, co Ci się podoba, a co, być może, nie?

Podczas mojego studiowania bardzo poprawiłem swoją znajomość polskiego i trochę się nauczyłem niemieckiego. Poznałem historię i literaturę Polski. Teraz mam takie marzenie, żeby nauczyć się mówić po niemiecku tak, jak mówię po polsku. Choć przyznaję, że trudno to osiągnąć. Oprócz możliwości uczenia się, CP dał mnie szansę poznania wielu ludzi, z różnych krajów.

Na naszej uczelni bardzo mi się podoba atmosfera. Zawsze czujemy życzliwość i opiekę ze strony wykładowców. Także nasze inicjatywy spotykają się ze wsparciem ze strony administracji i wykładowców. Ja osobiście, nigdy nie czuję się obco na uczelni.

Chciałbym zmienić na uczelni sposób przekazywania informacji. Bo czasami bywa tak, że dostajemy ją albo za późno, albo w ogóle jej nie dostajemy. Ale jestem pewien, że takie drobiazgi kiedyś będą całkiem usunięte.

Czym się zajmujesz w Słubicach poza zajęciami?

Staram się rzeźbić albo malować (z pierwszego wykształcenia jestem rzeźbiarzem). Szkoda mi tylko tego, że w Słubicach rzadko mogę się zajmować sztuką. Ale zawsze znajduję czas, żeby malować: krajobrazy, stare domy we Frankfurcie albo martwe natury ze zwykłych rzeczy. Projektuję od czasu do czasu plakaty na rzecz różnych wydarzeń w Collegium Polonicum. Pewnego dnia pomyślałem nawet, aby ożywić moje rzeźby i z taką propozycją zwróciłem się do mojej koleżanki Aleny Varaksy, która robi zdjęcia i kręci krótkie filmy. Z naszej współpracy powstała kreskówka „Leszek i Mieszek”, na podstawie bajki A. Mickiewicza. Już robimy trzecią kreskówkę i nam bardzo pomaga kolega z naszej grupy Dmitry Mukha. Nawet nie myślałem, że ten pomysł zachwyci wielu ludzi, ale faktem jest to, że poza wsparciem moich kolegów, dostałem także pomóc uczelni: finansową i moralną.

Jest jeszcze inny projekt, który powstał w rezultacie pomysłu direktora CP, pana Wojciechowskiego, i mojego wykonania. Jeszcze nie jest zrealizowany, ale to ma być pomnik Wolnej Encyklopedii Wikipedia, który, jeśli wszystko się uda, będzie się znajdował w Słubicach albo we Frankfurcie.

Latem 2011 roku, podczas wakacji, byłem w Armenii i wziąłem udział w międzynarodowym sympozjum rzeźbiarskim. Mój pomysł wykonałem w marmurze i stał się on, jak i prace pozostałych uczestników sympozjum, prezentem dla miasta.

Mam też zamiar zgromadzić niektóre prace i wystawić na terenie Collegium Polonicum. Cieszę się bardzo, że takie pomysły zawsze ciekawią moją uczelnię i zawsze mogę liczyć na wsparcie.

A może już masz plany na przyszłość? Czy są one związane z Collegium?

W przyszłości nie wiem, czym będę się zajmował, ale mam nadzieję, że czymś bardzo ciekawym. W każdym razie będę szukał możliwości realizowania swoich talentów.

W 2012 roku Mihran otrzymał stypendium Funduszu Rodziny Kulczyków za wybitne osiągnięcia w nauce i aktywność na uczelni.

Zobacz reportaż o Mihranie na stronie Horyzont TV Słubice. 

Maj 3, 2013
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key