office 2013 product key shop You can find product key for microsoft office 2013 , microsoft office 2013 serial number, microsoft office 2013 product key , office 2013 activator Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.cdkeypascher.com http://www.productkeysale.com

„Byliśmy rodziną” – mały wywiad z Alicją Kosciukowicz

Alesya ikona

Alicją Kosciukowicz skończyła studia na kierunku Filologia Polska jako Obca w Collegium Polonicum w 2011 r., ale zdecydowała sdudiować dalej w Polsce.

Odpowiedziała na nasze pytania dotyczące Słubic i swoich studiów:


1. Tęskni pani za Słubicami?

Nie mogę powiedzieć nawet jak mocno… ani w języku rosyjskim, ani po polsku. Słubice zawsze będą w moim sercu. Każdy student i wykładowca zostaną w mojej pamięci. Będąc studentką, zbierałam żarciki z zajęć. Kiedy czytam je teraz, coraz lepiej rozumiem, że narzekanie na ciężkie życie obcokrajowca w Słubicach to nic w porównaniu do ciekawego doświadczenia.

x_ecd3017a

2. Jakie miała Pani pomysły na życie po tych studiach?

Szkoda, że nie ma magisterki w Słubicach, bo wtedy byłoby łatwiej. Zastanawiałam się, co wybrać dalej. Studia na Białorusi były dla mnie już nieciekawe, dlatego chciałam wybrać coś naprawdę dla siebie. Wybierałam kierunek, chociaż zwracałam uwagę na miasto, w którym będę studiować. Zastanawiałam się nad dziennikarstwem w Poznaniu i medioznawstwem w Gnieźnie.

3. Który pani wybrała?

Wybrałam kierunek Komunikacja europejska specjalność medioznawstwo w pierwszej stolicy Polski. Program studiów był bardzo ciekawy i zainteresował mnie najbardziej.

4. Czym się różnią studia uzupełniające od tych słubickich? 

Różnice odczułam od razu, ponieważ grupa studentów to prawie sami Polacy. Niemal cała grupa skończyła ten sam kierunek i kontynuuje wspólnie studia. Było więc trochę trudno na początku. Podobnie jak Collegium Polonicum gnieźnieńskie Kolegium jest też małym ośrodkiem akademickim, również w niewielkim mieście. Wykładowcy lubią swoją pracę, w dziekanacie są bardzo miłe panie, które zawsze poradzą, pomogą. Ale w Słubicach odczuwałam bardziej, że jestem wśród swoich. Wykładowcy byli dla nas prawie jak rodzice: nauczyli nas mówić po polsku i, co najważniejsze, nauczyli nas wierzyć w siebie. Atmosfera na zajęciach w CP, w akademikach i cała atmosfera Słubic jest całkiem inna. A na twórczość mieliśmy dużo miejsca, nawet całe pola w takim małym miasteczku. Byliśmy rodziną. Naprawdę! Nie kłamię!

Czerwiec 23, 2012
buy-Office-2010-key-online Office-Professional-Plus-2013-key key-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-activation-key product-key-for-Office-Professional-Plus-2013 Office-Professional-Plus-2013-license-key Windows-Server-2008-Enterprise-R2-Key Windows-Server-2008-Standard-R2-Key Windows-Small-Business-Server-2008-Standard-Key Windows-Server-2012-R2-Standard-Key Windows-8.1-Enterprise-key Windows-8.1-Enterprise-activation-key Windows-8.1-Enterprise-license-key Windows-8.1-Enterprise-cd-key Windows-8.1-Enterprise-serial-key